Göztepe Mah, Bağdat Cad, No229 İç Kapı No:7 Kadıköy/İstanbul
Op.Dr Ahmet Kürsat Yiğit
+90 530 848 49 99 ahmetkursat1989@gmail.com

Yüz ve Saç Mezoterapisi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

1-Mezoterapi kaç yaşında yapılır?

Ciltte var olan hyalüronik asit 20’li yaşlardan sonra azalmaya başlar ve ince kırışıklıklar kendini göstermeye başlar. 30’lu yaşlara doğru yapılmaya başlandığında yaşlılık belirtilerinin önlenmesinde oldukça etkilidir. Özellikle kadınlarda ilerleyen yaşla birlikte menopoz süreciyle cilt nemini, elastikiyetini kaybederek derin kırışıklıklar ve sarkmalar ile yaşlanma belirtileri kendini gösterir. Mezoterapi parlak, ışıltılı bir cilt görünümü, boyun, dekolte, el, göz çevresi, dudak üstü ve diğer yüz bölgesindeki ince kırışıklıklar için doğallığı bozmadan genç görünmeyi sağlamak için kullanılan en etkili uygulamalardandır.

2-Mezoterapi hangi bölgelere uygulanır?

Mezoterapi ciltteki fibroblast hücrelerini yaşlanma belirtileriyle mücadele etmek için daha fazla kolajen üretmek için uyarır. Kozmetik olarak yüz, saç ve vücut uygulamalarında kullanılabilir. Ayrıca kullanım alanlarını sedef, egzama, saç hastalıkları ve kaşıntılı deri döküntüler gibi dermatolojik hastalıklar olarak sıralayabiliriz.

3-Mezobotoks nedir?

Mezobotoks düşük dozlarda botoksun tüm yüze yüzeysel olarak uygulanmasına verilen isimdir. Her yüze yapılabilir ama daha çok ince deri ve daha zayıf kas yapılarında tercih edilir. Bu yöntemle kişinin doğal mimikleri korunarak, ince kırışıklıkların azaltılması amaçlanır. Mezobotoks açılmış gözenekleri küçülterek, yağ bezlerinin çalışmasını düzenler. Böylece derinin daha parlak ve canlı görünmesini sağlar.

4-Mezoretapi kimlere yapılmaz?

Gebelerde ve içeriğindeki maddelere karşı alerjisi olduğu bilinen kişilere mezoterapi uygulanmaz.

5-Mezoterapi fiyatları nedir?

Uygulanacak tedavi hastanın ihtiyacına, uygulanan bölgeye ve doza göre belirleneceğinden, yüz mezoterapisi, saç mezoterapisi ve vücut mezoterapisi fiyatları değişiklik gösterebilir.