Göztepe Mah, Bağdat Cad, No229 İç Kapı No:7 Kadıköy/İstanbul
Op.Dr Ahmet Kürsat Yiğit
+90 530 848 49 99 ahmetkursat1989@gmail.com

Yüz Germe Sıkça Sorulan Sorular

1-Yüz Germe Ameliyatı size ne sağlayabilir?

Hiçbir şey yaşlanmayı durduramaz. Zaman geçtikçe yaşlanma kaçınılmazdır. Ancak bir nevi yaşlanmayı geciktirme işlemi olan yüz germe ameliyatı fazla deriyi ortadan kaldırır ve yüz görünümünüzü 5-10 yıl geriye götürür. Prosedür yüzünüzün görünümünü iyileştirir ve gerçek yaşınızdan daha genç görünmenizi sağlar.

Temel olarak, teknik detaylardan kaynaklanan modifikasyonlardan bağımsız olarak 3 ortak teknik vardır. Her teknik farklı yaş grubuna hitap eder

2-Mini lift sonrası iyileşme süreci nasıldır?

İyileşme sürecinde yaşayacağınız şey neredeyse klasik bir teknikle aynıdır. Ancak mini yüz germe de bu daha hafif ve daha kısa olacaktır. Böylece daha hızlı iyileşebilir ve gündelik hayatınıza daha erken dönebilirsiniz.

3-Ameliyat ne kadar sürüyor?

Ameliyat yaklaşık 4 saate yakın sürecektir.

4-Yüz germe ameliyatı hangi bölgelere yapılır?

  • Tüm yüz -Tüm yüze uygulanan kaldırma işlemidir.
  • Üst yüz veya alın germe – Hem alın, hem orta yüz hemde alt yüz bölgesi ile boyun hedeflenir.
  • Orta yüz – Sadece orta yüz yani elmacık kemiklerinin kalkmasını hedefler ve orta yüz yukarı doğru gerildiğinde alt yüz de bununla birlikte yukarı çekilir.
  • Alt Yüz – Özellikle çene altına doğru yüzdeki sarkmaları hedefler. Bu mini lift te aynı etkiyi yaparak alt yüz bölgesine etkilidir.

5-Endoskopik yüz germe işlemini nasıl yapacağım?

Başlangıçta saçla kaplı şakak alanının her iki yanında 2 cm uzunluğunda kesi uygulanır. Sonra cilt kesisinden bir kamera yerleştirilir. Kamera görüşünün rehberliğinde şakak ve yanak bölgesindeki yumuşak dokuları alttaki kemiğin üzerinden kaldırılır. Kemikten ayrılan yüzün yumuşak dokularını yukarı doğru çekerek sabitlenir. Sonunda cilt kesilerini gizli dikişlerle kapatılır.

Endoskopik yüz germe ameliyatı yaklaşık 1.5-2 saat sürmektedir. Bir gece hastanede kalınır. Kesiler küçük olduğu ve işlem kansız olduğu için daha az ağrı hissedersiniz.