Popo Estetiği Nasıl Yapılır?

Güzellik kavramı kişiden kişiye değişen göreceli bir durumdur. Vücut şekillendirmenin her geçen gün önem kazandığı günümüzde geçmişe göre çok farklı estetik ameliyatlar tercih edilir hale gelmektedir. Bu doğrultuda kadınlar tarafından sık tercih edilen estetik operasyonlardan biri popo estetiği ameliyatıdır.
Operasyon sırasında popo kaldırma düzeltme ve germe işlemleri aynı anda uygulanır. Böylece hayal edilen şekilli ve yuvarlak bir popo görünümü elde edilir.

 

Popo Estetiği Kimlere Yapılır?

Kilo alıp verme ve yaşlanma ile birlikte vücudun esnek yapısını kaybetmesi popo bölgesinde sarkmaya ve düzleşmeye neden olur. Özellikle vücut hatlarının birbiriyle orantısız olması ve poponun belirsiz bir ölçüye sahip olması estetik açıdan kötü bir görüntü verir. Bu durum kadınlarda özgüven eksikliğine neden olur.
Kalça yapısından memnun olmayan düz popoya sahip kadınlar için hayal ettikleri gibi vücut hatları ile uyumlu, hacimli, yuvarlak ve kalkık popo  görünümüne kavuşmanın etkili yolu popo estetiği ameliyatıdır.

Popo Estetiği Ameliyat Yöntemleri Nelerdir?

Günümüzde kalça estetiğinde kullanılan farklı ameliyat yöntemleri bulunur.
Gevşemiş ve kendini bırakmış, hacmi kaybolmuş; düzleşmiş olan popo, lateral thigh lift denen ameliyatta hem belden hem de basenin üst kısmından deri çıkartılır. Böylelikle popo yukarı kalkar ve belirgin bir yapıya kavuşur. Fakat bu işlemin en önemli özelliği deri çıkartılarak askılama yapılmasıdır ve doğal olarak karın germedeki gibi uzun ameliyat izlerinin kaçınılmaz olmasıdır.
Kalça estetiğinde kullanılan bir diğer önemli teknik ise silikon protezlerdir. Hasta genel anestezi ile uyutulur ve popo arasına yapılan kesi içerisinden ilerleyerek her iki popoda da kas lifleri arasına yerleştirilen silikonun yerleştirilir.
Popo estetiği ameliyatı sırasında hastanın isteği doğrultusunda kişinin kendi vücudundan alınan yağ dokusu da eklenebilir. Özellikle Liposuction işlemi sırasında kişiden alınan fazla yağ dokusu popo üzerine ve poponun yanlarındaki boşluklara transfer edilir. Kalça estetiği için kullanılan yağ enjeksiyonu doğal bir görüntü vermesi açısından avantajlıdır.

Anestezi Türü

Genel anestezi altında yapılmaktadır.

Ameliyat öncesi dikkat edilmesi gerekenler;

Genel olarak bütün ameliyatlarda olduğu şekilde, popo estetiği operasyonu öncesinde de kan sulandırıcı ilaçlardan kaçınmak, sigara ve alkol kullanımını mümkün olduğunca uzak durulmalıdır.

Ameliyat sonrası dikkat edilmesi gereken hususlar;

Ameliyattan sonra dikkat edilecek hususlar, uygulanan yönteme göre değişir. Eğer protez kullanıldıysa ya da liposucton yöntemi ile yağ enjeksiyonu uygulandıysa ameliyattan sonra medikal korse giyilmesi gerekir.
Protez kullanılan hastaların yüz üstü yatmaları ve oturup kalkarken dikkat etmeleri gerekir. Ayrıca operasyonda popo protezi kullanıldıysa, hastanın hiçbir zaman kalçadan enjeksiyon yaptırmaması gerekir.

TOP