Göztepe Mah, Bağdat Cad, No229 İç Kapı No:7 Kadıköy/İstanbul
Op.Dr Ahmet Kürsat Yiğit
+90 530 848 49 99 ahmetkursat1989@gmail.com

MEME BÜYÜTME AMELİYATI HAKKINDA SIK SORULAN SORULAR

1-Meme Büyütme Ameliyatı Kaç Saat Sürer?

Meme büyütme ameliyatı ortalamaolarak 1-1,5 saat sürmektedir.

2-Yağ enjeksiyonu İle Meme Büyütme Yapılır mı? Hangi yöntemler uygulanır?

Estetik amaçlı meme büyütmelerde yağ enjeksiyonunu öncelikle tercih edilmemektedir. Öncelik olarak silikon ile meme büyütme tercih edilir. Meme büyütmek için yağ enjeksiyonunun tercih edilmemesinin birkaç ana nedeni bulunmaktadır.En başında yağ enjeksiyonları sonrası konulan yağ volümünde bir miktar kayıp olmakta ve bu kayıplar memenin hangi bölgesinden ne kadar olacağı bilinmemektedir. Diğer nedenlerden birisi de yağ enjeksiyonu sonrası memede oluşabilecek ve MMG/USG de meme kanseri ile karışabilecek bulgulardır. Bu nedenle protez kullanımı 1. tercihtir.

3-Silikon Meme Protez Tipleri Nelerdir? Hangi Marka Protezler Kullanılıyoruz ?

Estetik ameliyatlarda 2 tip meme silikonu kullanılmaktadır. Yuvarlak (round) ve damla (anatomik) protezler kullanılır.Dünyada en sık kullanılan Mentor ve Politech İmplantlar kullanmaktayım.

4-Silikon Protezler Patlar mı?

Silikon protezler sıkma ile basınçla patlamazlar. Bunlar yüksek başınçlara dayanabilmektedir. Delinmesi durumunda içerisindeki jel meme dokusuna yayılmaz.

5-Silikon Protezlerin Ömrü Ne Kadardır?

2000’li yılların öncesinde konulan protezler 10 yıllık ömürleri olsa da günümüz teknolojinde üretilen protezler herhangi bir sorun olmaması durumunda ömür boyu güvenle kalabilmektedir.

6-Silikon Koyulmuş Memelerde His Kaybı Olur mu?

Meme büyütme ameliyatında silikon koyulmuş memelerde, meme başında ya da memenin herhangi bir yerindeerken dönemde ödem nedeniyle çok nadir görülen hissizlik bir süre sonra tamamen düzelmektedir.

7-Meme Büyütme Ameliyatında İz Kalır mı?

Meme büyütme ameliyatlarında meme başından, koltuk altından veya meme altı kıvrımından protezler yerleştirilebilmektedir. Dünyada en sık kullanılan yöntem implantın meme altı kıvrımından yerleştirilmesidir.

8-Meme silikonuna karşı alerji olur mu?

Meme silikonları doku uyumlu olup herhangi sorun teşkil etmemektedir.

9-Meme büyütme meme sarkmasına neden olur mu?

Meme implantları tek başına memede sarkma oluşturmaz ancak bireylerin kilo alıp vermeleri ve hamilelik süreçleri gibi yaşamaları durumunda memede deformasyonlar olabilmektedir.