Genetik faktörler, yaş alma, hızlı kilo alıp verme gibi durumlar sonucunda kollarda meydana gelen sarkmaların giderilmesi, cildin toparlanması ve gergin bir cilt elde edilmesi amacı ile yapılan işlemler kol germe ameliyatını oluşturmaktadır.

Kol Germe Ameliyatının Planlanması

Kol germe ameliyatı, başarı oranı ve etkisi oldukça yüksek bir cerrahi ameliyattır. Kol germe ameliyatı yapılmadan önce hastaya tetkikler, incelemeler ve analizler yapılarak sarkmanın nedenleri belirlenir.
Vaser/ Laser Liposuction kol germe ameliyatında rutin bir komponent haline gelmiştir. Sonrasında ise koldaki sarkan fazla deri cerrahi operasyonla alınır.
önerilir.

Kol Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Kol germe ameliyatı genel anestezi altında yapılmaktadır. Ameliyatlardan sonra hastalar bir gün hastanede kalırlar. Ameliyat sonrası özel korseler 2-3 hafta kullanılmaktadır.
Kol germe ameliyatı 18 yaşından büyük olan herkese yapılmaktadır. Genellikle kol estetik ameliyatını tercih edenlerin yaş ortalaması 40 ve 50 yaş aralığında olmaktadır.

Kol Germe Estetiği Ameliyat Teknikleri

Kol germe ameliyatı için sarkmanın derecesine göre birçok yöntem uygulanabilir. Genellikle yağlanmayı azaltmak için liposuction uygulanırken sonrasında sarkmanın derecesine göre germe işlemi eklenmektedir.

Kol Germe Ameliyatı Öncesi

Operasyondan önce kollar iki yana açılarak detaylı planlama ve çizimler yapılır. Aşırı olmayan sadece yeterli gerginliği sağlayacak ve kol kontörünü bozmayacak biçimde fazlalık olan deri işaretlenir. Ayrıca bazı hastalarda kol germe öncesi koltuk altı botoksu eklenebilir.

Doktor seçimi

Kol germe ameliyatları estetik ve plastik cerrahi uzmanlarının alanındadır, konusunda uzman bir hekime başvurulmalıdır.

Ameliyat öncesi dikkat edilmesi gerekenler

Ameliyattan önceki en az bir hafta sigara ve alkol kullanılmamalı, kan sulandırıcı ilaçlara ara verilmelidir. Operasyon öncesi herhangi bir enfeksiyonel durumunuz gelişirse  mutlaka doktorunuza haber vermelisiniz.

Kol Germe Sonrası

En az 3 hafta boyunca korseler kullanılmakta, kolları zorlayacak aktivitelerden uzak durulması sağlanmalıdır. Ayrıca bölgenin temiz ve hijyenik açıdan sağlıklı tutulması elzemdir. Sigara içiminden ameliyat öncesi olduğu gibi sonrasında da uzak durulmalıdır.

Kol germe ameliyatının sonuçlarını ne zaman göreceğim?

Kol germe ameliyatından hemen sonra kollarınızın inceldiğini fark edeceksiniz, ancak morarma ve şişlik mevcut olduğundan sonuçları tam görmeyeceksiniz.
4.haftadan itibaren ödemler büyük oranda azalmış olacak ve ciddi değişimi net göreceksiniz.
Koltuk altında ve kol bölgenizde bulunan izler 3.aydan itibaren solmaya başlayarak 1. yılda ten rengine dönecek ve belirsiz hale gelecektir. İzlerin bireysel farklılıklar gösterebileceği akılda tutulmalıdır.

TOP