Abdominoplasti orta ve alt karın bölgesinde mevcut fazla yağ ve sarkık haldeki cilt dokusunun alındığı ve karın kaslarının onarıldığı ve sağlamlaştırıldığı bir cerrahi girişimdir.

Ameliyat İşlemi Nasıldır?

Tam abdominoplasti, kişinin vücut yapısı ve yapılacak ameliyatın genişliğine bağlı olarak 3-4 saat sürmektedir. Fazla deri dokuları alınıp, göbek deliği yeni yerine adapte edilir, karın kaslarında meydana gelen gevşemeler onarılır. Karın bölgesinde kum saatini oluşturmak için liposuction da eklenebilir.

Ameliyat Öncesi Ameliyata Hazırlanma Nasıldır?

Ameliyat öncesi dönemde ideal kilo dengesine ulaşılmalıdır. Karın germe ameliyatı zayıflama ameliyatı değildir. Sigara ve kan sulandırıcılardan uzak durulmalıdır.

Ameliyat Sonrası Neler Yapılır?

Hastanede 1-2 gün yatış olmakta ve ameliyat sonrası özel korseler giyilmektedir. Erken dönemde öne eğilerek yürünmeli ve isitrahat edilmelidir. 10 günlük istirahat dönemi sonrası sosyal hayata dönülmektedir. Spor vb faaliyetlere 1 aydan sonra başlanabilir.

Ameliyat ve İyileşme Süreci

Ameliyat sonrası iyileşme süreci, kişinin metabolizma yapısına ve yaşam kalitesine göre farklılık gösterir. İlk birkaç gün ağrı ve acı hassasiyetleri oluşması normaldir. Bu durumu doktorunuzun vereceği antibiyotik ve ağrı kesiciler sayesinde daha hafif atlatmanız beklenir.

TOP