Göztepe Mah, Bağdat Cad, No229 İç Kapı No:7 Kadıköy/İstanbul
Op.Dr Ahmet Kürsat Yiğit
+90 530 848 49 99 ahmetkursat1989@gmail.com

Genital Estetik Hakkında Sık Sorulan Sorular

1-Perine düzeltme ameliyatı sonrası normal doğumda sorun olur mu? Yeniden epizyotomi gerekir mi?

Perine düzeltme operasyonu yapıldıktan sonra yeniden vajinal doğum yapabilirsiniz. Genellikle sorun olmayacaktır. Ancak fetüs (bebek) iri ve baş kısmı normalden daha büyük ise sezaryen operasyonu da düşünülebilir.

2-Dış bölgede sarkma ve genişleme sorunum var. Genital estetik ücretlerini öğrenebilir miyim?

Genital estetik ücretleri yapılan operasyonun genişliğine, tekniğine, dokunun durumuna, uygulanan anestezi yöntemine, hastanede veya klinikte yapılma durumuna göre değişmektedir. Öncelikle ücretsiz bir muayene için kliniğimize başvurmanızı öneririm.

3-Kızlık zarı dikimi gerçekten güvenilir midir?

Doğru teknik ile oldukça güvenilir bir operasyondur. Kızlık zarının kısa ve uzun süreli onarımları mümkündür. Kliniğinizde perine düzeltme ameliyatı olmak istiyorum. Genel anestezi ile bu işlem mümkün müdür? Tabii ki mümkündür.

4-Vajinoplasti işlemi doğumdan ne kadar süre sonra yapılmalıdır?

Tam anlamıyla iyileşme gerçekleşmesi ve ödemlerin tam olarak çözülmesi için doğum sonrası en az 3 ay beklenmelidir.

5-Vajinal daraltmanın lazer ile mi yoksa ameliyat ile mi yapılması gerektiğine nasıl karar veriyoruz? Gelmeye cesaret edemiyorum. Fiyat bilgisi paylaşabilir misiniz?

Utanılacak bir durum asla değil. Bizim tüm çalışma konularımız bu alanlar üzerindedir. Hafif düzeydeki genişlemelerde lazer, ileri düzeydekilerde ise cerrahi vajinal daraltma ameliyatlarını ön planda düşünüyoruz.

7-Benim vajina girişim dar, ama iç kısmı geniş. Bunun sebebi nedir?

Vajina 8-9 cm uzunluğunda bir transfer organıdır. Cinsel ilişki, menstrüasyon ve doğum kanalıdır. Bu kanalın özelliği derine doğru gittikçe genişlemesidir. Ayrıca cinsel ilişki sırasında da genişliği iki katına çıkar. Yani normal bir vajina yapısına sahipsiniz.

6-Genital estetik operasyonları klinikte yapılabiliyor mu? Kaç gün içinde yeniden çalışma hayatına dönebiliriz?

Hastaneye gerek kalmadan lokal anestezi eşliğinde klinik ortamında rahatlıkla yapabiliyoruz. Operasyondan 3-4 gün sonra işinizin başına dönebiliyorsunuz.

8-Klitoral küçültme nedir?

Klitoral başlığın veya sünnet derisinin fazla kıvrımları, klitoral başlığın azaltılmasıyla azaltılabilir. İşlem en çok labioplasti ile birlikte yapılır. Ekstra kıvrımlar, labia minoralar küçültüldüğünde abartılan bir çıkıntı oluşturabilir ve klitoral başlık küçültme, kadın cinsel organının görünümündeki dengeyi iyileştirebilir.