Yaşla birlikte tüm cilt yapımızda da deformasyonlar olmaktadır. Gelişen teknoloji sayesinde birçok antiaging prosedürler ortaya çıkmakta ve ameliyatsız çözümler sunmaktadır. Bunların başında da güvenle uygulanabilen dolgu uygulamaları gelmektedir. Hyaluronik asit bazlı dolgular cildimizde var olan ve herhangi zararı olmayan bir maddenin enjektabl hazırlanmış formlarıdır.

Dolgu Nerelerde Kullanılır?

Nazolabial çizgiler (burun kenarlarından dudak kenarlarına doğru uzanan çizgiler)
Dudak kenarlarından aşağıya inen çizgiler
Dudak üstündeki ince çizgiler
Derin sivilce ve yara izleri
Dudak dolgunlaştırma
Gözaltlarındaki çöküklüğü doldurmak
Jawline hattı oluşturmak
Elmacık kemiği ve yanak belirginleştirme
Yüze yaşla beraber kaybolan hacmi geri kazandırmakla yüzde lift etkisi yaratmak

Dudak dolgusu: Yüz bölgesinde dudaklar oldukça büyük önem arz eder. Büyük ve kalın dudaklar tüm kadınların hayalidir. Bunu sağlarken her daim yüz ile orantılı dudaklara sahip olmak gerekir ki istenmeyen olumsuz estetik sonuçlar ortaya çıkmasın. Alt ve üst dudak uygulamaları ile ruj sürerken daha sexy görünen dudaklara sahip olunabileceği her daim akılda tutulmalıdır.

Burun ve ağız çevresindeki oluklar: Yaşla birlikte ve yer çekimi etkisi yüzümüzde deformasyonlar oluşur. Bunun en erken göründüğü alanlardan birisi de nazolabial bölgelerdir.. Yüze yorgun ve yaşlı bir ifade veren bu çizgileri yumuşatmanın en etkili yolu hyalüronik asit bazlı dolgu enjeksiyonlarıdır.

Yanaklar, şakaklar ve alt çene: Yaşla birlikte bu bölgelerdeki yağ dokusu azalmaya, yüzde bir hacim kaybı oluşmaya başlar ki bu da sarkmaları hızlandırır ve yüzün askı noktası olan elmacık bölgesinde volüm kaybı daha olumsuz bir hal alır. Bu bölgelere yapılacak enjeksiyonlarla daha genç volümlü yüz yapısını korumak mümkündür.

Gözaltı Oluğu: Oldukça kontrollü yapılması gereken bir işlemdir. İnce dolgular kullanılarak kanül yardımı ile yapılan bu dolgu işleminde doğru plana küçük dokunuşlar fark yaratan sonuçlar ortaya koyar.

Daha dengeli bir çene: Yaş ilerledikçe çene de küçülür, adeta geri çekilir Bazı kişilerde ise doğuştan bu yapıda olan çene için en pratik uygulama dolgu enjeksiyonlarıdır.

Dolgu Uygulamaları Sonucunun Etkisi

İşlem yapıldığı an itibariyle kendini belli eder fakat zamanla su tutma kapasitesi arttıkça etkisi daha da artar. Kullanılan dolgunun molekül ağırlığına bağlı olarak etki süreleri 9-1 ay etkinliği vardır

Dolgu Uygulaması Ne Kadar Sürer ?

Dolgu uygulaması 15 ila 30 dakika arası sürer. Uygulamadan hemen sonra günlük hayatınıza devam edebilirsiniz. Ufak tefek kızarmalar olabilmektedir.

TOP