Boyun Germe Ameliyatı boyun bölgesindeki estetik problemlerin giderilmesini sağlayan cerrahi yöntemdir. Boyun bölgesinin estetik sorunlarının temelinde anatomik ve yapısal nedenler vardır ve düzeltilmeleri için deforme olan anatominin cerrahi olarak düzeltilmesi elzemdir. Bu anatomi incelendiğinde boyun derisinin ince yapısı nedeniyle kolay bir şekilde deforme olduğu ve sarkmalara sebep olduğu akılda tutulmalıdır. Ayrıca boyunda başlayıp yüzde SMAS olarak devam eden Platisma kasının da deformasyonu boyunda estetik açıdan olumsuz sonuçlara neden olmaktadır. Ayrıca boyun bölgesinde ki yağlanma da boynun anatomisinde olumsuz etkileri vardır.

Boyun Germe Ameliyat Hazırlığı ve Ameliyat Sonrası İyileşme Süreci

Boyun germe ameliyatı öncesi görüşmede detaylı tıbbi özgeçmişiniz, sigara ve ilaç kullanımınız detaylıca değerlendirilir. Sigara kullanan hastalarda komplikasyonların arttığı bilimsel olarak kabul görmüş bir veridir.
Boyun germe ameliyatları genel anestezi altında yapılan, 1 gün hastanede kalış gerektiren ve sonrasında korse kullanımı elzem olan bir cerrahidir. Cerrahi işlem sonrası şişlik ve morluk beklenen bir durumdur ve günden güne azalacaktır. 7-10 gün istirahat sonrası sosyal hayata dönülmektedir.

TOP